salio o nas

… kilka słów o historii.

Firma Salio P.S.A. powstała w 2022, ale historia naszego zaangażowania w przywrócenie wyciągom wierzbowym należnego miejsca w farmakologii sięga roku 2015.

Wtedy powstały produkty Willo zainspirowane pracą doktorską p. dr. n. med. Aliny Glinko opracowaną przy współpracy z prof. Samochowcem.

Praca doktorska powstała na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie ok. 25 lat temu. Dotyczyła porównania działania substancji syntetycznej czyli kwasu acetylosalicylowego do substancji organicznej czyli wyciągu wierzbowego.

Podczas badań laboratoryjnych oceniano działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe obu substancji. Wyniki były zaskakujące!

Można się z nimi zapoznać tutaj:  badania nad wyciągami wierzbowymi

Niestety historia wprowadzania na rynek preparatów Willo to była historia, mówiąc oględnie, umiarkowanego sukcesu – tzw. przygody przedsiębiorców…

Wiele zainwestowanego czasu, energii, pieniędzy… a na koniec zdobyte doświadczenie 😀

Jednym z tych doświadczeń było np. przeprowadzenie badań klinicznych nad preparatem Willo S w trzech szpitalach na grupie 80 pacjentów ze zwyrodnieniami dolnego odcinka kręgosłupa.  Pacjenci oczekiwali na rehabilitacje lub operacje.

Wynik badania był taki, że preparat otrzymał rekomendację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii jako jedyny preparat w 30 letniej historii PTF.

To jednak nie zmieniło braku zainteresowania ze strony hurtowni, aptek, lekarzy.

💡 My jednak nigdy się nie poddajemy…😉

Cztery lata temu stwierdziliśmy, że nie ma co głową muru przebijać i zwróciliśmy się ku rynkowi weterynaryjnemu. Ludzie nie chcą? OK, to pomóżmy zwierzakom!

Powstały preparaty Salli i odniosły sukces. Są dostępne w ok. 600 przychodniach weterynaryjnych w kraju.

➡️ www.sallivet.pl

Wielu właścicieli  zwierzaków i lekarzy weterynarii stosowało te produkty również w swoich własnych terapiach i przekonywało się ze zdumieniem o ich niezwykłej skuteczności.

Jednocześnie otrzymywaliśmy mnóstwo próśb o wprowadzenie produktów dedykowanych dla ludzi, więc:

Dzisiaj po latach wracamy z preparatami salio!

PREPARATY salio

Na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Staramy się dostarczyć Ci najlepszą z możliwych obsługę, dlatego używamy ciasteczek 🍪. Przeglądanie naszej strony oznacza zgodę na ich wykorzystanie.