Boswellia serrata na stawy

Boswellia serrata na stawy – gdy nauka czerpie z natury to, co najlepsze.

Boswellia serrata to pochodzący z Indii gatunek drzewa, którego żywica od wieków wykorzystywana była w celach leczniczych i rytualnych (używana do produkcji kadzidła). W Polsce roślina ta znana jest pod nazwą kadzidłowiec indyjski. Właściwości ekstraktu z gumożywicy kadzidłowca zostały opisane po raz pierwszy w Ajurwedzie przed tysiącami lat. Roślinę tę zaliczano do najwyżej cenionych środków leczniczych w starożytnych Indiach, już wtedy bowiem zauważono jej skuteczność w łagodzeniu stanów zapalnych stawów, ale teksty ajurwedyjskie wymieniają ją także jako efektywny środek na biegunkę, czerwonkę, gorączkę, choroby skóry i krwi, ból gardła, kaszel, wypadanie włosów, żółtaczkę, choroby wątroby i wiele innych. Współczesna medycyna ceni Boswellia serrata przede wszystkim jako środek:

  • przeciwartretyczny,
  • przeciwzapalny,
  • przeciwhiperlipidemiczny (reguluje poziom lipidów we krwi),
  • przeciwmiażdżycowy,
  • przeciwbólowy,
  • przeciwnowotworowy,
  • hepatoprotekcyjny (chroniący wątrobę).

Kadzidłowiec indyjski – właściwości przeciwzapalne.

Żywiczna część kadzidłowca to bogactwo drogocennych kwasów bosweliowych, wśród których warto zwrócić uwagę na kwas 3-acetylo-11-keto-beta-bosweliowy (AKBA). Uważa się go za najsilniejszy inhibitor 5-lipooksygenazy – enzymu odpowiedzialnego za powstawanie innych czynników prozapalnych, tzw. leukotrienów. Osoby cierpiące z powodu zaburzonego metabolizmu tłuszczów, wytwarzają nadmiar kwasu arachidowego, który uznaje się za jedną z najistotniejszych substancji prozapalnych w organizmie. Współczesna dieta przesycona jest żywnością zawierającą kwas arachidowy, zbyt duża jego ilość zaostrza choroby zapalne, a w tym także zapalenie stawów. Kwasy bosweliowe skutecznie blokują negatywne skutki nadmiaru kwasu arachidowego, czego dowiodły liczne badania naukowe.

Boswellia serrata na stawy – skuteczność i bezpieczeństwo.

Wyjątkowe właściwości kadzidłowca wykorzystuje się podczas terapii schorzeń zwyrodnienia stawów, przewlekłych stanów zapalnych stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów. Osoby poddane badaniom naukowym zauważyły, że po zażyciu Boswellia serrata ich dolegliwości bólowe uległy wyraźnemu zmniejszeniu, a stany zapalne złagodzeniu. Ponadto odnotowano zwiększenie się zakresu ruchu dotkniętych chorobą stawów oraz zmniejszenie obrzęku w obrębie stawu. Boswellia serrata chroni tkankę chrzęstną przed jej degradacją, wspiera nie tylko stawy, ale także cały układ kostny, dzięki czemu wyraźnie wpływa na jakość życia osób cierpiących z powodu chorób związanych z układem ruchu.  

Dlatego postanowiliśmy wykorzystać moc kadzidłowca w naturalnych preparatach salio SB oraz salio BG, które wykazują wysoką skuteczność w leczeniu schorzeń stawów. Pomimo swej efektywności, są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia, nie wywołują niepożądanych skutków ubocznych tak jak to ma miejsce w przypadku syntetycznych leków o podobnym działaniu. Leczmy się, ale z głową. Czasem warto zwrócić się ku tradycyjnym i naturalnym, ale popartym przez naukę, metodom leczenia, zamiast sięgać po syntetyczne i nie zawsze bezpieczne dla nas leki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Staramy się dostarczyć Ci najlepszą z możliwych obsługę, dlatego używamy ciasteczek 🍪. Przeglądanie naszej strony oznacza zgodę na ich wykorzystanie.